Ве покануваме да дојдете во BIOPLANT (Анима ДООЕЛ) и бесплатно да ги пробате сите вкусови.
Кај нас можете да ги купите сите сокови по подолу наведените цени.

Нема додадено вода, шеќер и конзерванс!

100% СВЕЖО ЦЕДЕН ОРГАНСКИ СОК ОД ГОЏИ, МАЛИНА И ЈАБОЛКО

Биоплант органски сок од Гоџи и Малина

ISO 9001 СертификатISO 22000 CertificateСертификат за органско производствоEuropean Organic certificate Anima

Сертификати за органско производство
Кликните врз сликите за да ги зголемите

БИОПЛАНТ сокот од гоџи и малина го правиме само од сертифицирани органски суровини: гоџи, малина и јаболко. Внимателно ги одбираме здравите плодови, ги миеме, ги мелиме и пресуваме, а капките сок ги пакуваме во стаклена амбалажа, бидејќи во неа вкусот останува непроменет. За да го спречиме влијанието на сончевите зраци врз квалитетот и вкусот на сокот, користиме современа технологија со која го прекриваме целото шише со специјална фолија.

Нутритивни вредности на 100 ml сок:

 • Енергија: 55 kcal/230 kJ
 • Масти: 0,00 %
 • Јаглехидрати: 13,10 %
 • Влакна: 0,39 %
 • Протеини: 0,53 %
 • Сол: 0,035 %
Дознај повеќе

стаклено шише од 250 ml
(дневна доза)

99 ден
 • цена за едно шише од 250 ml

неделно пакување:
7 x 250 ml + 1 гратис

693 ден
 • (86,62 ден шише од 250 ml)

месечно пакување:
30 x 250 ml + 6 гратис

2970 ден
 • (82,50 ден шише од 250 ml)

Сите цени се со вклучен ДДВ

стаклено шише од 750 ml
(семејна дневна доза)

199 ден
 • цена за едно шише од 750 ml

неделно пакување:
7 x 750 ml + 1 гратис

1393 ден
 • (174,12 ден шише од 750 ml)

месечно пакување:
30 x 750 ml + 6 гратис

5970 ден
 • (165,83 ден шише од 750 ml)

Сите цени се со вклучен ДДВ

ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ:
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ДО ВАШИОТ ДОМ ИЛИ КАНЦЕЛАРИЈА за сите неделни и месечни пакувања. Испораката се врши низ цела Македонија.
Јавете се на тел. 075 30 60 30 или посетете ги нашите простории.

Доколку НЕ купувате неделен  или месечен пакет, испораката се наплаќа според ценовникот на КАРГО ЕКСПРЕС. Минимална нарачка е едно шише (250 или 750 ml).

Бенефити од органскиот сок од гоџи, малина и јаболко

Нашиот финален производ е матен сок од гоџи и малина, со неспоредлив вкус! Тоа е комбинација што до сега не е видена во Европа, а плус е 100% органски производ.

За да се добие питок сок, гоџито и малината ги мешаме со сок од јаболко, во однос во кој доминира вкусот и мирисот на малината, а гоџито дава на сокот посебен шмек.

Гоџи е супериорно овошје за кое имаме дадено детални објаснувања на овој сајт, но и во описот на сокот од гоџи и јаболко. Малината е омилен деликатес за многумина. Таа е богата со витамини, минерали, растителни влакна, флавоноиди и биофлавоноиди, кои делуваат како силни антиоксиданси, па затоа малината има благотворно дејство при многу здравствени проблеми.

Сокот од гоџи и малина е многу повеќе од сок! Тој е и сок, и храна, и лек! Тој е вистинска мала ризница од состојки кои позитивно влијаат на нашиот организам. Препорачливо е дневно да се пијат 250 до 500 ml од овој сок, со што се задоволуваат сите дневни потреби од антиоксиданси, витамини и минерали.

Ние во сокот не додаваме вода, шеќер ниту конзерванс. Сокот не се расипува затоа што со помош на мошне кратка пастеризација, при затворањето на шишињата, се добива “природен вакуум” кој не дозволува воздухот да допре до сокот.

На сите етикети од БИОПЛАНТ органските сокови ќе го најдете официјалниот симбол за органски производ, со кој освен што се гарантира дека производот 100% е органски, се потврдува и нашата посветеност за зачувување на здравјето на потрошувачите и нашата грижа за еколошка здрава средина.

БИОПЛАНТ соковите се прават во најголемата фабрика во Македонија што произведува органски сокови и која е сертифицирана за органско производство по европски стандарди.

Можеби ќе Ве интересираат и останатите наши производи