Органски сок од Гоџи и Вишна 2020-08-24T08:15:07+00:00

Ве покануваме да дојдете во BIOPLANT (Анима ДООЕЛ) и бесплатно да ги пробате сите вкусови.
Кај нас можете да ги купите сите сокови по подолу наведените цени.

Нема додадено вода, шеќер и конзерванс!

100% СВЕЖО ЦЕДЕН ОРГАНСКИ СОК ОД ГОЏИ, ВИШНА И ЈАБОЛКО

Mockup-Goji-Sour-Cherry-750ml-250ml-mk

ISO 9001 СертификатISO 22000 CertificateСертификат за органско производствоEuropean Organic certificate Anima

БИОПЛАНТ сокот од гоџи и вишна го правиме само од сертифицирани органски суровини: гоџи, вишна и јаболко. Внимателно ги одбираме здравите плодови, ги миеме, ги мелиме и пресуваме, а капките сок ги пакуваме во стаклена амбалажа, бидејќи во неа вкусот останува непроменет. За да го спречиме влијанието на сончевите зраци врз квалитетот и вкусот на сокот, користиме современа технологија со која го прекриваме целото шише со специјална фолија.

Нутритивни вредности на 100 ml сок:

 • Енергија: 52 kcal/219 kJ
 • Масти: 0,00 %
 • Јаглехидрати: 12,60 %
 • Влакна: 0,32 %
 • Протеини: 0,48 %
 • Сол: 0,035 %
Дознај повеќе

стаклено шише од 250 ml
(дневна доза)

89 ден
 • цена за едно шише од 250 ml

неделно пакување:
7 x 250 ml + 1 гратис

623 ден
 • (77,87 ден шише од 250 ml)

неделно пакување:
30 x 250 ml + 6 гратис

2670 ден
 • (74,16 ден шише од 250 ml)

Сите цени се со вклучен ДДВ

стаклено шише од 750 ml
(семејна дневна доза)

179 ден
 • цена за едно шише од 750 ml

неделно пакување:
7 x 750 ml + 1 гратис

1253 ден
 • (156,62 ден шише од 750 ml)

месечно пакување:
30 x 750 ml + 6 гратис

5370 ден
 • (149,16 ден шише од 750 ml)

Сите цени се со вклучен ДДВ

ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ:
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ДО ВАШИОТ ДОМ ИЛИ КАНЦЕЛАРИЈА за сите неделни и месечни пакувања. Испораката се врши низ цела Македонија.
Јавете се на тел. 075 30 60 30 или посетете ги нашите простории.

Доколку НЕ купувате неделен  или месечен пакет, испораката се наплаќа според ценовникот на КАРГО ЕКСПРЕС. Минимална нарачка е едно шише (250 или 750 ml).

Бенефити од органскиот сок од гоџи, вишна и јаболко

Нашиот финален производ е матен сок од гоџи и вишна, со неспоредлив вкус! Тоа е комбинација што до сега не е видена во Македонија, а плус е 100% органски производ.

За да се добие питок сок, гоџито и вишната ги мешаме со сок од јаболко, во однос во кој доминира вкусот и мирисот на вишната, а гоџито дава на сокот посебен шмек.

Гоџи е супериорно овошје за кое имаме дадено детални објаснувања на овој сајт, но и во описот на сокот од гоџи и јаболко. Вишната е омилен деликатес за многумина. Таа е богата со витамини, содржи многу антиоксиданти и има многу состојки за кои се смета дека го намалуваат воспалението на мускулите и високиот крвен притисок, го помага варењето на храната. Исто така, вишната содржи мелатонин, кој го подобрува спиењето.

Сокот од вишни е популарен пијалак со неколку здравствени придобивки – го зајакнува имунолошкиот систем, ја подобрува меморијата и помага на луѓето побрзо да се опорават после тренинг.

Сокот од гоџи и вишна е многу повеќе од сок! Тој е и сок, и храна, и лек! Тој е вистинска мала ризница од состојки кои позитивно влијаат на нашиот организам. Препорачливо е дневно да се пијат 250 до 500 ml од овој сок, со што се задоволуваат сите дневни потреби од антиоксиданси, витамини и минерали.

Ние во сокот не додаваме вода, шеќер ниту конзерванс. Сокот не се расипува затоа што со помош на мошне кратка пастеризација, при затворањето на шишињата, се добива “природен вакуум” кој не дозволува воздухот да допре до сокот.

На сите етикети од БИОПЛАНТ органските сокови ќе го најдете официјалниот симбол за органски производ, со кој освен што се гарантира дека производот 100% е органски, се потврдува и нашата посветеност за зачувување на здравјето на потрошувачите и нашата грижа за еколошка здрава средина.

БИОПЛАНТ соковите се прават во најголемата фабрика во Македонија што произведува органски сокови и која е сертифицирана за органско производство по европски стандарди.

Можеби ќе Ве интересираат и останатите наши производи

Pin It on Pinterest

Share This